טיולי סביבה


טיול עם הילדים לעכו העתיקה
מרחק 30 דקות נסיעה מיקנעם נמצאת אחת מערי החוף העתיקות, המעניינות והיפות שיש באיזור. לא ניתן, בביקור אחד להקיף את כל האתרים שיש לעיר להציע, אבל מובטח לכם יום נהדר עם הילדים, צבעוני, ריחני וטעים.., עם ניחוח של הרפתקאה.
נתחיל את הטיול בנמל הדייגים. את הרכב נית להחנות באחד מהרחובות הסמוכים לעיר העתיקה, או בחניון מוסדר תמורת 20 ש"ח (זה שברח' יהונתן החשמונאי למשל). נטייל  על המזח, בין סירות הדייגים וסירות התיירים מבלי להחמיץ הפלגה מקסימה בסמוך לחומות (10 ש"ח לאדם). אפשר לבחור מבין הסירות את זו המתאימה לכם ביותר, ההמלצה המשפחתית שלנו לחוויה מסעירה ומרגשת, היא לבחור בסירה קטנה ככל האפשר ובצבע החביב עליכם ביותר. אחר כך, בהליכה רגלית קצרה, נמצא את עצמנו בלב סמטאות השוק ובו כל מה ששוק מזרחי יכול להציע. תבלינים, פירות, ירקות, כלי בית ביגוד וכמובן דגים. בתוך השוק לא תתקשו למצוא מסעדה, אבל אם תתעקשו על "חומוס סעיד" סביר שתיאלצו לחכות בתור ארוך (חומוס של מבינים!). אם יש לכם כח להמשיך הלאה, אי ספק שתמצאו עניין בביקור באולמות האבירים או במערת הטמפלרים, או בשניהם (בתשלום) שניהם חוויה מרתקת אל מתחת לאדמה והרחק אל העבר. סיור על החומות לעומת זאת הוא ללא תשלום ומאפשר תצפית נהדרת על המפרץ ואל העיר העתיקה. פרטים נוספים באתר : http://www.akko.org.il/

     


טיול לשוק הפשפשים בחיפה

ברוח הקיימות והצרכנות האחראית נבקר הפעם, בשוק הפשפשים הוותיק והמבוסס של חיפה.

 השוק פעיל במיוחד בימים שבת וראשון וכדאי לכוון את הביקור לימים אלה.

 שוק הפשפשים, שגם נקרא שוק הרוכלים הוא ערב רב של מציאות ושכיות חמדה מכל סוג ומין: רהיטים, כלים, בגדים, דברי סידקית  כלי חרסינה, מנורות , בובות. ועוד ועוד.. הכל בין ישן לעתיק, בין משומש למג'וייף ועומד למכירה!

 איך מגיעים?

 השוק מתחיל  ברחוב קיבוץ גלויות 8 בעיר התחתית, חיפה, 

באווירה ססגונית ושלל מרכולות, צאו לשוח בין הדוכנים. לכדאי להביא כסף מזומן ולסיים את הביקור בחומוס המשובח של אבו מרון בקצה השוק.

טיול נעים!


טיול סביבה לנחל הקייני

 

 בין תל מגידו לצומת מגידו, מסתתר  נחל קטן, זרזיפון שנחמד לשכשך בו רגליים 

בספר שופטים פרק ד' מופיע סיפורו של סיסרא והימלטו אל יעל אשת חבר הקייני. היא מזמינה אותו לאוהלה, ומשקה אותו בחלב. בשעה שהוא ישן, יעל מנחיתה עליו יתד ברזל.
מרגע שאנו צמודים לעצי האיקליפטוס, מומלץ לחצות את זרימת המים. ישנן כמה אבנים שמטיילים הניחו לחציית הנחל ובכל מקרה לא מדובר על עומק גדול מ-20 ס"מ. לאחר שעברנו צד, נצעד על דרך עפר, עד שנגיע למאגר בטון קטן שנועד לאסוף את המים הזורמים לשימוש הבקר והצאן הרועים כאן.
 במקום שרידי גשר אבנים קטן עם קשתות, שהפטל הסבוך שגדל עליו כמעט הצליח להסתיר. מכאן אנו צועדים "כנגד הזרם".

  הדרך עוברת ליד עץ תות ענקי ועתיק בעל גזע מרשים. זו פינה נפלאה לעצור, לפרוש מחצלת או סדין ולשבת לנוח. בהמשך, סימון השבילים שחברנו אליו (לבן-אדום-לבן) מוביל אל מעיין קטן ונחבא ולצידו מבנה בטון של בית משאבה. חפשו את המעיין. המים זורמים בתעלת בטון צרה אל הנחל. 
בהמשך מגיעים לגבעונת קטנה עם ברושים שמצידה האחר ניצבת טחנת קמח מרשימה שפעלה עד 1948. 
המאותגרים ממש, מוזמנים להמשיך ולטפס בשביל שמעל טחנת הקמח, להתרשם מאמת המים שתיעלה את המים לארובות גבוהות מהם המים נפלו והפעילו גלגלי כפות. 
בהמשך השביל נוח וממשיך לאורך אותה אמת מים עד שהיא נעלמת בשיחי הפטל והקנה ואנחנו יוצאים אל דרכי עפר שמעבר להן עינות קייני המתמלאים בגשמי החורף בלבד. פונים לדרך העפר הדרומית לנו שמקבילה לנחל.

בכל מקרה, אחרי כ-15 דקות מגיעים אל האוטו.

ניתן להעביר במסלול קצר זה שעה עד שעה וחצי בכיף להשיט סירות מנייר בזרם המים, למצוא פינות רומנטיות וליהנות מפינת חמד נפלאה ליד כביש ראשי.

אז איך מגיעים?
מחנים המכוניות בתחנת "דלק" בצומת מגידו 
לצד החנויות. מאחורי מתחם דוכני המזון ישנה
דרך עפר קצרה אל חורשת איקליפטוסים, לאורך נחל
הקייני ואנו צועדים בדרך זו צפונה 5 דקות עד ערוץ הנחל.

 פרטים נוספים באתר טיולי אתנחתא: 
http://www.michal-kandel.com/3646.asp

  • מרחב כרמל (צהרון)
  • שנת שירות
   • שיקום
    • קיימות
     • רווחה בקהילה

       
      © כל הזכויות שמורות לעמותת שחרות / רח' הרקפות 2 יקנעם 20692 / טל: 077-7100290 / inbarkeren123@gmail.com

      דף הבית | אודות | קהילת שחר | גלריה | לתרומות | דרושים | צור קשר | English |   

      Tivonet