מרחב לנפש
שחרות מרחב לנפש

מרחב לנפש

במהלך השנים בהם אנו מובילים ביוקנעם את העשייה בתחום בריאות הנפש, זיהינו ריק גדול בכל הנוגע למענים חברתיים עבור מתמודדי נפש צעירים. בהיעדר המענים צעירים אלו חווים בדידות גדולה וניכור חברתי, שדוחקים אותם אל מחוץ לקהילה.

השיחות עם הצעירים חידדו לנו את הצורך העצום שלהם למפגש חברתי קבוע, במסגרת שהיא מרחב בטוח, מכבד ומכיל, עם הזדמנות לתרגול ופיתוח כלים חברתיים. וכך נוסד המועדון החברתי למתמודדי נפש צעירים ביוקנעם.

במשך השנתיים שאנו פועלים, אנו מתרגשים כל פעם מחדש מסיפורי הצמיחה שמתרחשים מול עיננו. צעירים שלא יצאו  מביתם חודשים רבים, נפתחים לעולם ומוצאים מקום להניח את הלב.

המועדון, שעד כה מתקיים מכספי תרומות בלבד, פעיל אחת לשבוע-שבועיים, והצעירים עוברים יחד חוויות משותפות. למשל: ערב סרט, יציאה משותפת לבאולינג בחיפה, סדנאות מגוונות – תזונה בריאה, תיפוף גוף, טאי צ'י, מיומנויות חברתיות, ערבי משחק ושיח, סדנאות אפייה על האש ועוד.

את הפעילות מובילות עו"ס ושתי מדריכות שיקום שהוכשרו לכך.

את החוויה של הצעירים אפשר לסכם במילותיה של א. בת ה-32, שמשתתפת בפעילות מיום הקמת המועדון: "מאז שיש את המועדון יש לי סיבה להתלבש יפה, לצאת מהבית מהבית וסוף סוף יש לי חברים". 

 

 המועדון היה צפוי לקבל הכרה ואישור של משרד הבריאות במהלך חודש אוקטובר, אך לצערנו המלחמה פרצה והכל נדחה. כיום ההכרה מתעכבת כי אין לנו מרחב מוגן במועדון. אנו צריכים את עזרתכם על מנת שנוכל להחזיר ולהרחיב את פעילות המועדון!

 

לתרומה לחצו - כאן

 

IMG_5630
מרחב לנפש - פלייר

Tivonet