ליווי בקהילה (שיקום)
שחרות ליווי בקהילה (שיקום)

ליווי בקהילה (שיקום)

"אם אנו שותלים זרע במדבר ורואים שאיננו צומח, האם אנו שואלים: "מה לא בסדר עם הצמח? לא! הקשר האמיתי הוא להסתכל על הסביבה ולשאול: "מה בסביבה צריך להשתנות על מנת שהזרע יוכל לצמוח?"
פטרישיה דיגן
 
שחרות ליווי בקהילה הינה תכנית שמטרתה ללוות את תושבי יקנעם (בגילאי 18-65) המתמודדים עם משברים נפשיים.

התכנית פועלת ליצירת מקום ומרחב קיום מכבד, למיוחד ולשונה בקהילת יקנעם. ומסייעת לאנשים בעלי מחלות נפש למצות את הפוטנציאל שטמון בהם, ואת זכויותיהם, ולהשתלב בחיי הקהילה.

התכנית קמה מתוך תפישה, הרואה בקבלה ודיאלוג עם האדם המתמודד עם משבר, כוח מפרה ומצמיח, לא רק עבור האדם אלא גם עבור הקהילה ולכן פועלת במקביל לליווי הפרטני, גם בזירה הקהילתית. התכנית משקיעה משאבים רבים בפיתוח הקהילה עצמה.

אנו רואים במגוון האנושי ברכה, ומקווים להיות מקום של צמיחה והתפתחות עבור אנשים רבים, מקום להרגיש בו ראויים, מעורבים ושייכים.

התכנית כוללת ליווי פרטני ע"י מתאמת טיפול ומדריכ/ת שיקום מתוך ראיה רחבה של האדם בתחומי חייו השונים. לכל משתתפ/ת בתכנית "נתפרת" תכנית שיקום אישית, על פי צרכיו/ה הייחודיים, בתחומי החיים השונים: הקהילתי, החברתי, התעסוקתי, המשפחתי, התוך-אישי. ועוד. כל זאת, תוך השתלבות בקהילת יקנעם הרחבה, ועידוד ללקיחת חלק פעיל במרחב בו חי האדם, חיבור למעגלי השתייכות מגוונים מתוך כלל הקהילה העירונית, והכוונת כל משתתף/ת למעורבות והתנדבות בקהילה.

 

**השירות ניתן במסגרת "סל שיקום" של משרד הבריאות.

 

לפרטים נוספים: ליאת - [email protected], דנה - [email protected]

ליווי בקהילה - כרטיס

Tivonet