שנת שירות בשחרות
שחרות שנת שירות בשחרות

שנת שירות בשחרות

שנת השירות שלנו פועלת בשיתוף עם עמותת רקמה - רשת קהילות משימתיות


בשנת תשע"ג (2012) החלה שנת השירות את שנתה הראשונה. קבוצה של בוגרי י"ב מכל רחבי  הארץ בחרו בשנת שירות ייחודית זו במסגרת עמותת רקמ"ה במוקד שחרות ובשיתוף עם הרשות העירונית, והמוסדות הפועלים ביישוב. 

שנת השירות של רקמ"ה מוקד שחרות עומדת על שלוש רגליים, שכל אחת מהן מהווה תנאי להתקדמותן של השתיים האחרות ומשלימה הוויה כללית של התפתחות אישית לצד עשייה למען האחר:

פעילות קהילתית 

הש"שינים מתנדבים במיזמים חינוכיים שונים בעיר עם אוכלוסייה מגוונת ובטווח גילאים רחב- החל מכיתות א' ועד סיום התיכון. בשעות הבוקר הפעילות מתמקדת במסגרות החינוך הפורמאליות (גנים, בתי ספר יסודיים, וחטיבת הביניים), ובשעות הערב פועלים במסגרות חינוך בלתי פורמאליות הכוללות ליווים פרטניים, פרויקטים קהילתיים, מועדוניות, פעילות בבית הנוער העירוני, ועוד.

לימוד וגיבוש זהות

מטרת הלימוד היא העמקה בתחומי תוכן הנוגעים לחברה הישראלית, לעשייה קהילתית ומנהיגות (כלכלה וחברה, חלוציות, יהדות וכו'). תכנית הלימודים נפרשת על פני כל השבוע וכוללת סדנאות ושיעורים. כמו כן, במהלך השנה יתקיימו סמינרים וסדרות לימוד מרוכזות.

חיי שיתוף

הש"שינים מתגוררים יחד בקומונה משותפת בעיר, חולקים תקציב משותף ומנהלים חשבון בנק עצמאי. הם אחראיים על ההתנהלות השוטפת ועל חיי הקבוצה עם כל המשתמע מכך, לצד ליווי של מדריך חברתי וסדנה דו-שבועית המוקדשת לנושא זה .

 

למי מיועדת שנת השירות? אנחנו מחפשים י"בתניקים שרוצים לקחת חלק בעשייה חברתית-קהילתית משמעותית, בעלי יוזמה, סקרנות ונכונות להיות שותפים לעיצוב של מיזם מתהווה. צעירים שלא חוששים ללכת בשבילים לא מוכרים ולפגוש באופן ישיר ובלתי אמצעי את החברה הישראלית ואת עצמם.

 

לפרטים נוספים והרשמה – ענבר - [email protected]

קומונה ט
קומונה ה
בוגרים

Tivonet